LAUREACI KOLEJNYCH EDYCJI
KONKURSU LITERACKIEGO DLA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ
„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ANDERSENEM”

Trzynasta edycja (2016/2017)

I miejsce
  Zuzanna Wąsińska   Szkoła Podstawowa nr 173
  Natalia Zawieja  Gimnazjum nr 31
II miejsce
  Maja Drążkowska  Szkoła Podstawowa nr 202
   Martyna Kruczek 36   Gimnazjum nr 36
III miejsce
  Igor Stolarski   Szkoła Podstawowa nr 199
  Igor Ratajczyk   Szkoła Podstawowa nr 199
  Bartłomiej Biernat   Gimnazjum – Edukreacja (Paulina Ilska)
Wyróżnienia
  Maja Kasprzak   Szkoła Podstawowa nr 199
  Patrycja Kos  Gimnazjum nr 31
  Mateusz Więckowski  Gimnazjum nr 5

Dziesiąta edycja (2013/2014)

I miejsce
  Dawid Stepanyan   Szkoła Podstawowa nr 83
  Damian Szafarczyki  Gimnazjum nr 15
II miejsce
  Sami Elgalal  Szkoła Podstawowa nr 149
  Maria Mirek   Szkoła Podstawowa nr 41
  Monika Kozielska  Gimnazjum w Goszczanowie
  Dominika Krawiecka   Gimnazjum nr 5 w Łodzi
III miejsce
  Julian Modrzejewski   Szkoła Podstawowa nr 199
  Malwina Maronowska   Gimnazjum nr 28 w Łodzi
Wyróżnienia
  Artur Poteraj   Szkoła Podstawowa nr 12

Dziewiąta edycja (2012/2013)

I miejsce
  Marcin Kowalski   Gimnazjum nr 34
  Damian Szafarczyki  Szkola Podstawowa nr 83
II miejsce
  Kinga Blachowska  Gimnazjum nr 15 w Łodzi
III miejsce
  Bartosz Michalak  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Krzysztof Szczepanik   Szkola Podstawowa nr 199
Wyróżnienia
  Katarzyna Kawalec  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Michał Stawaruk  Gimnazjum nr 34 w Łodzi
  Inga Szuberska   Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Magdalena Truszczyńska    Szkola Podstawowa nr 83 w Łodzi
  Maciej Bielawski  Szkola Podstawowa w Skoszewach Starych
  Jacek Sitek  Szkola Podstawowa w Skoszewach Starych

Ósma edycja (2011/2012)

I miejsce
  Klaudia Jakubowska   Gimnazjum nr 41
  Beata Waszczykowska   Gimnazjum nr 41 w Łodzi
  Damian Szafarczyk   Szkoła Podstawowa nr 83
II miejsce
  Przemysław Krawczyk   Gimnazjum nr 8
  Adam Sobolewski   Szkoła Podstawowa nr 173
  Maurycja Pogońska   Szkoła Podstawowa w Skoszewach Starych
III miejsce
  Jakub Kąkolewski  Gimnazjum nr 41
  Maria Śliwińska    Gimnazjum nr 22
  Maciej Bielawski   Szkoła Podstawowa w Skoszewach Starych
  Tymoteusz Knabe   Szkoła Podstawowa w Skoszewach Starych
Wyróżnienia
  Wiktor Maruszko   Gimnazjum nr 36
  Marcin Buklis  Gimnazjum nr 41
  Aleksandra Węgrzynowska   Gimnazjum nr 41
  Kinga Jendrasik   Gimnazjum nr 41
  Łukasz Maranda  Szkoła Podstawowa nr 199
  Irmina Rutkowska   Szkoła Podstawowa nr 109
  Nadia Blewązka   Szkoła Podstawowa nr 41

Siódma edycja (2010/2011)

I miejsce
  Katarzyna Grec   Szkoła Podstawowa nr 109 w Łodzi
  Jakub Kąkolewski  Gimnazjum nr 41 w Łodzi
II miejsce
  Maciej Bielawski   Szkoła Podstawowa w Starych Skoszewach
  Konrad Kowalczyk   Gimnazjum im Jana Pawła II w Łodzi
III miejsce
  Grzegorz Picz  Szkoła Podstawowa nr 205 w Łodzi
  Przemysław Krawczyk   Gimnazjum nr 8 w Łodzi
Wyróżnienia
  Victoria Wilson   Szkoła Podstawowa nr 166 w Łodzi
  Krzysztof Lisowski  Szkoła Podstawowa nr 149 w Łodzi
  Przemysław Rzepecki   Szkoła Podstawowa nr 83 w Łodzi
  Michał Dacz    Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi
  Sylwia Krawczyk   Gimnazjum nr 7 w Łodzi
  Weronika Małachowska  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Daria Mospinek   Gimnazjum nr 5 w Łodzi

Szósta edycja (2009/2010)

I miejsce
  Katarzyna Grec  Szkoła Podstawowa Nr 109 w Łodzi
  Tymoteusz Sztendera  Gimnazjum nr 15 w Łodzi
II miejsce
  Beata Kujawiak  Szkoła Podstawowa Nr 17 w Łodzi
III miejsce
  Aleksandra Dobrowolska  Szkoła Podstawowa Nr 199 w Łodzi
  Patryk Majchrzak  Gimnazjum nr 10 w Łodzi
Wyróżnienia
  Ada Kwiatkowska   Gimnazjum nr 10 w Łodzi
  Daria Mospinek  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Weronika Małachowska  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Paulina Płoszańska  Szkoła Podstawowa Nr 199 w Łodzi
  Iga Wiśniewska  Szkoła Podstawowa Nr 83 w Łodzi
  Martyna Wieczorak  Gimnazjum nr 15 w Łodzi

Piąta edycja (2008/2009)

I miejsce
  Anna Dymarska   Gimnazjum nr 7 w Łodzi
  Inga Knabe   SP im. W. Jagiełły w Starych Skoszewach
II miejsce
  Karol Pijanowski  Publiczne Gimnazjum nr 16 w Łodzi
  Katarzyna Grec  SP nr 109 w Łodzi
III miejsce
  Ada Kwiatkowska  Publiczne Gimnazjum nr 10
  Przemysław Płoszański   SP nr 199 w Łodzi
Wyróżnienia
  Artur Szczepaniec   Publiczne Gimnazjum nr 10
  Viktoria Wilson   Szkoła Podstawowa nr 166 w Łodzi
  Dagmara Chąndzyńska  SP nr 199 w Łodzi
  Bartłomiej Czapki  SP nr 166 Łódź

Czwarta edycja (2007/2008)

I miejsce
  Anna Walasek  Gimnazjum nr 7 w Łodzi
  Marcin Kowalski  SP 162 w Łodzi
  Bartłomiej Hesiak   SP 199 w Łodzi
II miejsce
  Anna Dymarska  Gimnazjum nr 7 w Łodzi
  Kamila Przywara  SP 199 w Łodzi
  Przemysław Płoszański  SP 199 w Łodzi
III miejsce
  Katarzyna Kufel  Gimnazjum nr 33 w Łodzi
  Klaudia Jaroniek  SP 199 w Łodzi
Wyróżnienia
  Justyna Rosiak  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
   Adrian Lipiński  Gimnazjum nr 5 w Łodzi

Trzecia edycja (2006/2007)

I miejsce
  Agata Frankowska  Gimnazjum nr 4 w Łodzi
  Karolina Justyna  Gimnazjum nr 39 w Łodzi
II miejsce
  Przemysław Gregorczuk  Gimnazjum nr 4 w Łodzi
  Eliza Tomczak  Gimnazjum nr 30 w Łodzi

Druga edycja (2005/2006)

I miejsce
  Agnieszka Tarnowska  Gimnazjum nr 28 w Łodzi
II miejsce
  Łukasz Nowaczyński  Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Białej Rawskiej
  Adam Ajdoniak  Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna nr 4
III miejsce
  Artur Kamiński  Gimnazjum nr 5 w Łodzi
  Paweł Popłoński  Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Białej Rawskiej

Pierwsza edycja (2004/2005)

I miejsce
  Agnieszka Tarnowska  Gimnazjum nr 28 w Łodzi
  Michał Bobrowski  Gimnazjum nr 34 w Łodzi
II miejsce
  Karolina Czarniecka  Gimnazjum nr 34 w Łodzi
III miejsce
  Klaudia Tarczoń  Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Białej Rawskiej