AktualnościZapraszamy na otwarte spotkanie Polskiego Towarzystwa Dysleksji, które odbędzie się w dniu 16 listopada 2023 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Klubie Nauczyciela w Łodzi ul. Piotrkowska 137.
Zaproszenie - program spotkania - pdf


XXI Europejski Tygodzień Świadomości Dysleksji w Łodzi
9 - 13 października 2023 pod hasłem:
„Uczeń z dysleksją w cyfrowym i analogowym świecie”
Program XXI Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w ŁodziDo pobrania:
Zaproszenie, kontakt z koordynatorem ETŚD  - docx
Propozycja działań  - doc
Plakat informacyjny - pdfIV międzyszkolny konkurs z języka angielskiego
dla uczniów klas 7 i 8 SP posiadających opinie o dysleksji
MY SMALL VICTORY 2023 – ONLINE

Konkurs pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji oddział w Łodzi

Konkurs odbędzie się w poniedziałek 9 października 2023 r.

Regulamin konkursu - pdf
Formularz zgłoszeniowy - docx


Drogie Koleżanki i Koledzy, Członkowie i sympatycy PTD

Mijają kolejne miesiące pandemii, a co za tym idzie ograniczenia w działalności naszego stowarzyszenia. Nie mamy aktualnie możliwości bezpośrednich spotkań. Nie oznacza to, że zawieszamy działalność czy wycofujemy się ze wspierania tych, którzy tego potrzebują. Prowadzimy naszą działalność zdalnie, jak większość w tym czasie. Zachęcamy do wchodzenia na naszą stronę na FB
www.facebook.com/pages/Polskie-Towarzystwo-Dysleksji-Oddział-w-Łodzi

Udzielamy również konsultacji po zgłoszeniu się drogą mailową
e-mail ptd.lodz@gmail.com

W październiku 2020 zrealizowaliśmy XVIII edycję Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Łodzi, w którą mimo ograniczeń związanych z pandemią zaangażowało się wiele szkół i placówek, a pomysły, jak zwykle bardzo kreatywne, dopasowane zostały do aktualnych możliwości. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w te akcję. Oto słowa uznania od naszej wspaniałej Inspiratorki prof. Marty Bogdanowicz: „Jestem pod wielkim wrażeniem Waszej działalności. Aktualnie jawi mi się ona jako " kwiat na pustyni", jako że w tej szczególnej sytuacji pandemonii i zastoju gospodarczo- kulturowego, okazuje sie, że są ludzie, którzy potrafią nie tylko być aktywni, lecz potrafią poderwać do działania innych.”

Działalność stowarzyszenia wiąże się niestety z ponoszeniem pewnych kosztów (obsługa księgowa, informatyczna, opłaty administracyjne itp.) Członkowie Zarządu pełnią swe funkcje społecznie i nigdy nie pobierali z tego tytułu wynagrodzenia. Istnienie Oddziału uzależnione jest od członkostwa. Zgodnie ze Statutem członkostwo wiąże się z opłacaniem składek. Przypominamy, że roczna składka wynosi nadal 40 zł. Zatem zwracamy się do osób, które zadeklarowały przynależność do Polskiego Towarzystwa Dysleksji o wpłatę składki na konto:
70 1020 3352 0000 1802 0081 2651 podając w tytule – opłata członkowska za rok 2021 (lub wcześniejsze, jeśli nie były wpłacone).

Jednocześnie zapraszamy nauczycieli, rodziców, pedagogów i psychologów, którzy chcą służyć pomocą osobom z dysleksją do wstąpienia w szeregi Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Aby dołączyć do PTD, należy wypełnić deklarację (do pobrania na stronie ptd- lodz.pl w zakładce „Jak zostać członkiem PTD” i jej skan przesłać mailem oraz opłacić składkę członkowską w wysokości 40 zł rocznie na ww.konto.

Od wielu lat nasz Oddział posiada status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że można przeznaczyć 1% swojego podatku na działalność wspierającą osoby z dysleksją. Jednak w tym roku z uwagi na pewne problemy natury technicznej utraciliśmy możliwość przekazywania nam 1% podatku. Jest to sytuacja przejściowa i mamy nadzieje, że w kolejnym roku odzyskamy tę możliwość. Można oczywiście wspierać naszą działalność poprzez dobrowolne darowizny na konto podane powyżej.

Nieustająco życzymy wszystkim, aby w tym trudnym czasie udawało się odnajdywać sens własnych działań, by kwitła kreatywność, a nadzieja na „lepsze” podnosiła poziom naszej energii.

Dużo zdrowia

Pozdrawiamy serdecznie
W imieniu Zarządu Łódzkiego Oddziału PTD
dr hab. Teresa Wejner-Jaworska - przewodnicząca i Danuta Gmosińska - wiceprzewodnicząca